Haber

Yozgat’ta Depremzedeler İçin Uyku Tulumları Hazırlanıyor

SEYFİ ÇELİKKAYA

KahramanmaraşTürkiye’de depremlerden etkilenen 10 ilde vatandaşların yaralarını sarma çalışmaları devam ederken, Yozgat’ta depremzedelere gönderilecek uyku tulumlarının dikilmesine başlandı.

Yozgat merkez ve 13 ilçede bulunan Halk Eğitim Merkezi’nde görevli yöneticiler, usta öğreticiler ve öğretmenler depremzedelere destek olmak için seferber oldu. Daha önce depremzedeler için kışlık kıyafet, bebek elbisesi, atkı ve bere dikip gönderen gönüllüler, şimdi de uyku tulumu dikmeye başladı.

“ÇEŞİTLİ EBATLARDA UYKU TULUMU DİKİŞİ GÖNDERİLECEKTİR”

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, depremzedelerin yaralarının sarılması için millet olarak herkesin üzerine düşeni yaptığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda depremzedelere gönderilmek üzere Halk Eğitim Merkezlerinde uyku tulumları üretildiğini belirten Yazıcı, “Uyku tulumları çok özel bir malzemeden yapılıyor ve dikiliyor. Usta hocalarımız. , öğretmenler, idareciler burada koordineli bir şekilde çeşitli ebatlara uygun uyku tulumları yapıyor.Toplu olarak ürettiğimiz uyku tulumlarını depremzede kardeşlerimize göndereceğiz” dedi.

Daha önce Halk Eğitim Merkezlerinde kışlık giydirme yapılıp depremzedelere gönderildiğini vurgulayan Yazıcı, “Daha önce arkadaşlarımızın ürettiği ürünler var. Aynı şekilde uyku halleriyle birlikte bere, kışlık elbise, atkı ve benzeri kalın giysiler giydirildi. imkanları ölçüsünde arkadaşlarımız tarafından üretilip gönderilmektedir.Merkezlerimizin potansiyelleri farklı olduğu için personel sayısı ve mevcut potansiyel durum göz önünde bulundurularak gece gündüz yoğun bir şekilde çalışılarak en kısa zamanda erişim sağlanmasını temenni ediyorum. “

Kaynak: ANKA / Yerel

hacilarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu