Haber

ZEYTİNBURNU’DA SAHTE DOLARLA ALIŞVERİŞ YAPAN ŞÜPHELİLER KAMERADA

ZEYTİNBURNU’da 1’i çocuk 3 yabancı uyruklu şahıs, sahte paralarla fırından alışveriş yaptı. Sahte para ile dolandırıcılık güvenlik kamerasına yansıdı.

Dün saat 20.00 sıralarında Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’ndeki bir pastaneye gelen biri çocuk 3 yabancı, sahte parayla alışveriş yaptı. Pastanenin sahibi Nesimi Dönmez, parayı bozdurmak için döviz bürosuna götürdüğünde dolandırıldığını anladı. Dönmez, zanlıların en değerli çikolatayı aldığını belirtti. Dolandırıcılık güvenlik kamerasına yansıdı.

“SAHTE PARAYI DAVADAN ÇIKARACAK ARKADAŞI TUTACAĞIZ”

Pastanenin sahibi Nesimi Dönmez, etkinliğin detaylarını anlatarak, “Sürekli gelen müşterilerimiz gibi geldiler. Onun dilinden pek anlamamamız adettendir. Fiyat konusunda yabancı müşterilerimizle anlaşıyoruz. Etiketler.İşin fiyatını sordu.Etikette 470 TL yazıyordu.Dolarla ödeyeceğim dedi,üzerinde Türk Lirası yok dedi.Aslında almak istemedik ama dükkândaki bir arkadaş alalım dedi.Tek kişi olsa inanmazdık.Aile gibi yanlarında çocuklar da vardı.Onlar gidince parayı bozdurmak için döviz bürosuna gittik, doların geçersiz olduğunu söyledi. Daha önce de böyle bir olay yaşadık. Yine canımız yandı. Türk lirasının sahte olup olmadığını anlamak için cihaz kullanıyoruz ama dolar için değil. Genelde dolar almayız. Tedbir olarak sahte parayı alan arkadaşı kasadan uzaklaştıracağız ya da hiç döviz almayacağız” dedi.

Görüntü dökümü————————(Kamera görüntüsü)-Fırında sahte dolarlarla dolandıran zanlıların sahneleri -İşletme sahibi Nesimi Dönmez röportajı- Sahte dolar detay görseli Fırından general ve detay görselleri

– İstanbulmerkezajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu