Haber

Bulgar göçmenler için 2 Nisan’da sandık başına çağrı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bulgaristan’da 2 Nisan’da yapılacak genel seçimlerin Türkiye ve Bulgaristan’da yaşayan hemşeriler için çok önemli olduğunu belirterek, çifte vatandaşlık statüsünde yaşayan göçmen vatandaşları sandık başına gitmeye çağırdı. Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Bulgaristan’da son 2 yılda 5’inci seçimin yapıldığını hatırlatarak, bu seçimin çok önemli olduğunu ve yeterli destek sağlanırsa hükümet ortağı olabileceklerini belirtti. . Karadayı, Türkiye’de 300 bin seçmenin desteğinin hayati önem taşıdığını vurguladı.

Başkan Dündar, üyelerinin çoğunluğu Türk ve Müslümanlardan oluşan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Lideri Mustafa Karadayı ile Bursa’da bir araya geldi. Karadayı’ya 2 Nisan’da yapılacak genel seçimlerde başarılar dileyen Önder Dündar, Türkiye’deki hemşerilerinin bu seçimlerde sandık başına gitmesinin çok önemli olduğuna işaret etti. Dündar, Bulgaristan’da nüfusun yaklaşık yüzde 15’inin Türk akrabalardan oluştuğunu belirterek, “2 Nisan Pazar günü Bulgaristan’da seçim var. Bulgaristan milletvekilliği seçimlerinde hemşerilerinize ihtiyaç var. Pazar günü sandık başına gidiyor.Bulgaristan’daki kardeşlerimizin temsil gücü sizin elinizde”Oyunuzu verin ki Türkler Bulgar parlamentosunda söz sahibi olsun. Bursa’da da sandık kurulacak. Bulgaristan Türklerini hep birlikte korumalıyız. Özellikle 2 Nisan’da Bursa’nın belli yerlerine kurulacak 39 sandıkta katılımın yüksek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a desteğinden dolayı teşekkür eden HÖH Genel Lideri Mustafa Karadayı, Bursa’da yaşayan Bulgar vatandaşlarına 2 Nisan’da Bulgaristan’da yapılacak genel seçimlere çağrıda bulundu. Bulgaristan’da son 2 yılda 5’inci kez seçim yapıldığını hatırlattı Karadayı, bu seçimin çok değerli olduğunu belirterek, yeterli gerekçeler gösterilirse hükümet ortağı olabileceklerini belirtti. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu